Farbowanie

Jak często farbować włosy? Jak robie się pasemka lub balejaż? Jaki farby do włosów nadają blasku, a które trzymają się na głowie na prawdę długo. Przy okazji wizyty w naszym salonie znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania. Fryzjer nie tylko zrobi Ci fajną fryzurkę, ale podda i kilka wskazówek, jak dobrze dbać o włosy Twojej długości. Jeśli chodzi o farbowanie włosów. Na pewno pojawia się tu kilka pytań.

1. Przeprowadzić farbowanie włosów w domu czy salonie fryzjerskim?
2. Jaki kolor będzie pasował do moich oczu, owalu twarzy, ulubionych ciuchów?
3. Czy farbowanie niszczy włosy?
4. Czy marka farby ma znaczenie czy liczy się tylko sam kolor?
5. Czy z ciemnych włosów da się zrobić jasne?
6. Jak często trzeba farbować włosy?
7. Czy siwiznę można ukryć na trwałe?
8. Czy po farbowaniu będziemy mieć możliwość powrotu do swojego naturalnego koloru włosów?
9. Co jest lepsze trwałe farbowanie czy częsta koloryzacja włosów?

Zacznijmy od tego, że farbowania włosów, zwłaszcza długich, nie powinno wykonywać się samemu. Nie znaczy tu, że nie można farbować włosów w domu. Oczywiście, że można. Chodzi tylko o to, by jakaś druga osoba nadzorowała czy farba dokładnie pokryła włosy z tyłu, itp. Jeśli zabierasz się za pierwsze farbowanie, tzn. farbujesz włosy po raz pierwszy w życiu to nie masz się czym martwić.

Każda farba do włosów zawiera dokładny opis farbowania, potrzebne przedmioty, a także wskazuje czas farbowania. Farby do włosów zawierają rękawice do farbowania, pędzel do nakładania i mieszania farby. Dodatkowo potrzebne będą Ci jeszcze nożyczki do obcięcia emulsji aktywującej oraz peleryna (ręcznik, stary podkoszulek) do nałożenia na ramiona. W pogotowi możesz mieć także waciki, którymi zetrzesz farbę z okolic czoła, z uszu, karku. Farbę nakładaj równomiernie na całej długości włosów.

Jeśli farbujesz po raz kolejny, zaczynasz od czubka głowy (nakładasz ją na odrosty) , po czym za ok. 10-20 min rozciągasz farbę na pozostałe włosy. Należy tutaj stosować się wyłącznie do rad na ulotce we wnętrzu opakowania. Bowiem ta sama farba działa inaczej na krótki czy długie włosy i inaczej na ciemne czy jasne włosy. Od ich naturalnego, czy poprzedniego koloru uzależniony jest czas trzymania farby na głowie.

Po nałożeniu farby należy odczekać wymagany czas, dokładnie spłukać włosy i nałożyć odżywkę, która zamknie łuski włosa i odżywi kolor. Zabieg ten zajmuje około godziny.

Zasadniczy plus farbowania domowego to niskie koszty finansowe. Nie płacisz za fryzjera, a 1 opakowanie dobrej już farby to wydatek rzędu jedynie 12-20 zł. Czas farbowanie ze wszystkimi przygotowaniami zajmie nam do 1 godziny. Minus z kolei to fakt, iż jakieś poszczególne pasma mogą zostać nie pokryte. Zatem nie zawsze otrzymamy kolor idealny z tym, jaki sobie zaplanowaliśmy.

Specjalista zna się na tym lepiej i zawsze farbuje dokładnie, ma doświadczenie w zakresie czasu i sposobów farbowania.

Oczywiście raz, drugi pofarbujesz włosy w domu, a za kolejnym farbowaniem kolor będzie stawał się coraz lepszy i dokładny. Praktyka czyni mistrzem.

Zalety wizyty u fryzjera to: diagnoza stanu włosów i dobór do nich właściwej farby, dostosowanie kosmetyków do używanych kosmetyków, nałożenie specjalnych odżywek utrwalających kolor włosów po farbowaniu.

Salony fryzjerskie dysponują urządzeniem, które nazywa się klimazon, dzięki niemu farba, pigment lepiej się wchłania. Farbowanie u fryzjera, z myciem, wtarciem odżywki, suszeniem trwa do 2 godzin. Cena od 50, nawet do 300 zł (renomowane salony).

    Tagi: , , ,Dodaj komentarz